Noi detalii din dosarul Bogos. Omul de afaceri povestește cum s-a ajuns la întâlnirea din Palatul Victoria
Publicat acum 9 ore si 51 minute
Mircea Badea a afirmat, marți seară, pe pasa cu emisiunea "100 de minute", că PNL este un partid pe cale de dispariție, în condițiile în care la alegeri va avea un scor sub ALDE.
"N-am înțeles de ce întotdeauna când e un studio plin de cetățeni, care s-au mai luptat și cu Băsescu, s-au luptat și cu protocoalele, s-au luptat și cu abuzurile și cu Kovesi, toți sfârșesc prin a încerca să convingă un pedelist de adevăruri elementare: apa e udă, cerul e albastru, iarba e verde.
Este inutil! Nu o să convingeți niciodată un pedelist de nimic. Oricum "PDL"-ul la la următoarele alegeri, oricare ar fi ele va lua sub ALDE. Deci, este un partid muribund, este pe cale de dispariție", a spus Mircea Badea.