Scurgere de gaz majoră într-un bloc cu șase scări din București: Toți locatarii au fost evacuați
Publicat acum 4 ore si 39 minute
Polițiști din Târgu Cărbunești au fost sesizați că o persoană s-a electrocutat pe un stâlp în Unitatea Militară Târgu Cărbunești.
Din cercetări a reieșit faptul că un tânăr de 23 de ani, din orașul Târgu Cărbunești, angajat al unei societăți comerciale, în timp ce verifica rețeaua electrică a unității, cu care are contract de mentenanță pentru instalațiile electrice, ar fi atins din greșeală firele de tensiune medie, electrocutându-se.
Tânărul nu a mai putut fi resuscitat. Trupul său a fost dus la SML Gorj pentru necropsie.