Țara în care canicula închide școlile cu lunile și trimite femeile acasă de la muncă. Povara cade aproape exclusiv pe mame
Publicat acum 5 ore si 38 minute
Eforturile polițiștilor germani de a-l găsi pe asasinul Iuliei, românca de 15 ani înjunghiată mortal pe o bancă dintr-un parc din Germania, au fost încununate de succes. Criminalul adolescentei a fost prins, iar acum se află după gratii.
Este vorba despre un adolescent bulgar de 17 ani, potrivit observator.tv. Criminalul se cunoștea cu victima și s-a predat marţi seara la poliţia din localitate, unde a mers însoţit de un avocat.