Kelemen Hunor explică acordul cerut de Nicușor Dan: „Singura soluție este să susținem un guvern PSD monocolor curat ca lacrima”
Publicat acum 8 ore si 36 minute
Parlamentarii au intrat în vacanţă cu buzunarele doldora de bani publici. Odată cu intrarea în vigoare a legii salarizării, indemnizaţiile lor s-au dublat, chiar dacă două luni de acum înainte nu fac nimic.
În timp ce bugetarii de rând aşteaptă anul viitor să mai primească ceva în plus la salariu, un parlamentar ajunge să câştige până la 40 de mii pe lună.
Sursa: Observator