Se modifică din nou Codul Rutier. În ce situație șoferii nu ar mai fi obligați să prezinte actele la cererea Poliției Rutiere
Publicat acum 23 ore si 30 minute
Mii de români din județul Ilfov se expun pericolelor de fiecare dată când beau apă din fântânile proprii.
Direcția de Sănătate Publică trage un nou semnal de alarmă, că apa din zona localităţilor Berceni, Corbeanca, Dărăşti, 1 Decembrie, Periş şi Snagov a depăşit limitele legale la concentraţia de mangan, amoniu şi nitraţi.
Reprezentanţii DSP au trimis o notificare autorităţilor din aceste zone, iar populaţia este sfătuită să nu consume apa pentru băut sau gătit, ci doar pentru spălat.