"Străzi Deschise" doar duminică, în acest weekend, în Bucureşti. PMB: Sâmbătă nu închidem circulaţia pe Calea Victoriei
Publicat acum 4 ore si 37 minute
Specialiștii au folosit 95 de kilograme de dinamită, iar pregătirile au început încă de acum două săptămâni.
Podul a rămas dezafectat în ultimul an, după ce asfaltul a fost decopertat iar circulația autovehiculelor a fost interzisă.
Un nou pod în localitate va fi gata în septembrie 2024.
Autoritățile au făcut presiuni asupra constructorului care a întârziat finalizarea lucrărilor aproape doi ani.