Un român a câștigat peste jumătate de milion de lei la Noroc cu un bilet jucat online. Un alt câștig și la Loto 5/40
Publicat acum 6 ore si 13 minute
Pomicultorii se plâng că românii preferă fructele de import deşi costă de câteva ori mai mult. Locuitorii din Cotnari, care au investit milioane de lei în livezile de cireşi, nu reuşesc să vândă acum fructele nici cu doi lei kilogramul. Spun că cele mai multe vor ajunge ţuică.
În urmă cu o lună, aceleaşi fructe din import se cumpărau şi cu 100 de lei kilogramul.