Povestea unei laureate Nobel despre supraviețuirea în România lui Ceaușescu: „Securitatea era o colosală Stație a Fricii”
Publicat acum 2 ore si 53 minute
Premieră în Justiția din România. Un parchet județean și prim-procurorul acestuia au fost condamnați de o instanță la plata de daune morale pentru că nu ar fi respectat prezumția de vinovăție, în cazul a trei persoane suspectate de înșelăciune.
Acum statul este nevoit să le plătească acestora câte 45 de mii de lei.
Decizia instanței nu este definitivă și poate fi atacată cu recurs.