"Străzi Deschise" doar duminică, în acest weekend, în Bucureşti. PMB: Sâmbătă nu închidem circulaţia pe Calea Victoriei
Publicat acum 1 ora si 1 minut
Premierul Viorica Dăncilă l-a primit vineri la Palatul Victoria pe premierul Croaţiei, Andrei Plencovici.
Oficialul croat este primit cu onoruri militare la Guvern, după ce seara trecută a participat la un dineu de lucru la care au fost invitaţi să participe toţi membrii Guvernului de la Bucureşti.
Vizita prim-ministrului Andrei Plencovici are ca scop consolidarea și diversificarea cooperării la nivel politic și economic între România şi Croaţia- state partenere în UE și aliați în cadrul NATO.