Nicuşor Dan a promulgat legea prin care se prelungeşte, până la 31 decembrie, plafonarea adaosului comercial la alimentele de bază
Publicat acum 14 ore si 50 minute
Proprietarii de cafenele, baruri şi restaurante ar putea fi obligaţi să ofere clienţilor apă de la robinet gratuit.
Aceeaşi obligaţie ar urma să o aibă şi angajatorii, dacă proiectul aprobat deja de Guvern trece şi de Parlament.
În plus, vor trebui să afişeze şi un anunţ special.
Sursa: observator.tv