Un român a câștigat peste jumătate de milion de lei la Noroc cu un bilet jucat online. Un alt câștig și la Loto 5/40
Publicat acum 6 ore si 56 minute
Sunt proteste la Spitalul Universitar din Capitală, miercuri dimineață.
Oamenii au ieșit din stradă din cauza faptului că nu au materiale suficiente pentru a salva vieți așa cum prevede profesia lor.
Mai mult decât atât, bărbatul care a intrat în greva foamei încă de luni a cerut ambulanța în această dimineață. Acesta a refuzat să meargă la unitatea de primiri-urgențe a spitalului pentru care lucrează, astfel încât colegii de pe ambulanță au fost nevoiți să îl ducă la alt spital.
Alți zece oameni au ieșit în fața spitalului pentru proteste.