Unele companii își testează viitorii angajați cu poligraful. Cât este de legal să o facă
Publicat acum 13 ore si 59 minute
Aproximativ 250 de oameni au protestat în faţa Prefecturii Argeş, nemulțumiți de măsurile de impozitare ale angajaților și pentru că nu se demarează lucrările la autostrada Pitești-Sibiu.
Protestarii sunt angajați ai uzinei Dacia sau ai furnizorilor companiei franceze.
Oamenii spun că va urma un protest la care vor participa mii de sindicaliști, dacă revendicările lor nu vor fi luate în serios - respectiv păstrarea plăţii contribuţiilor în seama angajatorilor și refacerea contractului de muncă la nivel de ramură.