Fiul unei românce a luat cea mai mare notă la bacalaureatul din Barcelona: „Și mama mea a fost prima în România”
Publicat acum 23 ore si 32 minute
Radu Tudor a vorbit marți, în emisiunea ”La Ordinea Zilei”, despre consecințele catastrofale pe care le-ar avea pierderea fondurilor europene și diminuarea sumelor de bani trimise în țară de românii care lucrează peste hotare.
”Avem toate motivele din lume să cerem niște drepturi pentru România, pentru muncitorii români din Marea Britanie. Să atragem fondurile europene, pentru că fără ele murim. Și fără banii trimiși de românii din străinătate, fără banii ăștia multe familii nu ar fi supraviețuit. Dacă se întâmplă ceva cu banii ăștia o să rămânem căruța fără roți a Europei. O să rămânem nefinanțați, nedezvoltați” crede Radu Tudor.