"Străzi Deschise" doar duminică, în acest weekend, în Bucureşti. PMB: Sâmbătă nu închidem circulaţia pe Calea Victoriei
Publicat acum 10 ore si 51 minute
Un șofer de 65 de ani care a vrut să depășească neregulamentar mașina din față s-a izbit de un stâlp de electricitate după ce a tras de volan ca să evite impactul cu un automobil care venea din sens opus.
Polițiștii și medicii sosiți de urgență au găsit cinci victime: șoferul, două femei, dar și doi copii - de 8 și 15 ani.
Răniții au primit îngrijiri pe loc, apoi au fost transportați la spital.
Potrivit poliţiştilor, şoferul nu consumase alcool.