Cel mai bogat om din Africa a pierdut 1,2 miliarde de dolari într-o singură zi. Dar tot are de încasat 490 de milioane
Publicat acum 2 ore si 12 minute
“Guvernul nu s-a opus dezvoltării infrastructurii necesare unui internet de mare viteză şi asta a stimulat această industrie şi de aceea a ajuns România în topul ţărilor cu internet de mare viteză, prin apariţia autostrăzilor informaţionale”, a afirmat luni ministrul Marius Bostan, potrivit News.ro.
"Acum văd că se discută despre scoaterea antenelor GSM din oraşe. Dacă acest proiect va fi adoptat, nu vom mai avea cu ce să ne lăudam", a completat el.
Dacă antenele GSM vor fi scoase din orașe, ar fi „un dezastru”, a spus ministrul la emisiunea „24 de minute” de la Digi24.