Se modifică din nou Codul Rutier. În ce situație șoferii nu ar mai fi obligați să prezinte actele la cererea Poliției Rutiere
Publicat acum 20 ore si 43 minute
Românii au dat milioane de euro pentru a-şi cumpăra vechimea în muncă. Mai exact, 9 milioane de euro au plătit cei care au dorit să-şi completeze perioadele lipsă din stagiul de cotizare.
Jurnalul Naţional scrie că în cele patru luni de când a intrat în vigoare legea, peste 8.200 de persoane au apelat la aceast artificiu şi au plătit în medie 5000 de lei pentru a obţine mai multe puncte la pensie.
Cele mai multe contracte pentru cumpărarea de vechime au fost încheiate în Bucureşti, Constanţa şi Galaţi.
Mai multe informaţii în ediţia de joi a Jurnalului Naţional.