Se dublează amenzile pentru românii care își deranjează vecinii cu muzica dată prea tare. Sancțiuni de până la 12.000 de lei
Publicat acum 11 ore si 12 minute
Un bărbat a murit, marţi dimineaţă, după ce s-a aruncat de la etajul unu al Spitalului Judeţean ”Sfântul Pantelimon” din Focşani. O asistentă a încercat să-l oprească, prinzându-l de picior pe pacient, însă, în final, nu l-a putut salva.
Potrivit purtătorului de cuvânt al SJU Focşani, Alina Cosma, incidentul s-a produs în noaptea de luni spre marţi, în jurul orei 3.20, scrie news.ro.
Un bărbat de 58 de ani, cu domiciliul în acte în localitatea Rugineşti, dar cunoscut ca om al străzii, s-a aruncat de la etajul unu al spitalului, de pe holul unităţii medicale, neputând fi salvat.