România, singura ţară membră UE unde motorina s-a scumpit în luna mai faţă de luna precedentă
Publicat acum 1 ora si 35 minute
Vicepremierul Sevil Shhaideh, ministru al Dezvoltării Regionale, Administraţiei Publice şi Fondurilor Europene, se va întâlni, miercuri, cu o delegaţie a Fondului Monetar Internaţional (FMI), informează Biroul de presă al MDRAPFE.
Delegaţia este condusă de Reza Baqir, şeful Misiunii FMI pentru România.
Pe 10 martie, ministrul Finanţelor Publice, Viorel Ştefan, s-a întâlnit cu şeful misiunii FMI pentru România, discuţiile vizând politicile economice naţionale.