Proiect: CNAS va lansa portalul „e-SănătateaMea”. Ce informații vor putea accesa pacienții
Publicat acum 11 ore si 57 minute
Nutriționistul Simona Carniciu ne-a ajutat să înțelegem azi la ”Sfat de Sănătate cu Andreea Cigolea” din ce ar trebuie să fie format meniul nostru astfel încât să nu ne îngrășăm foarte tare.
”Avem tendința să mâncăm mai mult pentru că stăm în casă. E o nevoie psihologică în primul rând. Din cauza limitării la produsele proaspete avem tendința să mâncăm din categoriile de produse care ne îngrașă:
-produse cerealiere
-dulciuri
-semipreparate
Mare atenție, conservele conțin zahăr!”, a spus Simona Carniciu.
Toate detaliile, în materialul video de mai jos.