Mirabela Grădinaru, despre mâncarea preferată a lui Nicușor Dan: "N-am reușit niciodată să o fac așa cum o făcea mama lui"
Publicat acum 8 ore si 14 minute
Mihai Gâdea a prezentat, luni, la Sinteza zilei, imagini în premieră cu Elena Udrea și Alina Bica în închisoarea "Vilma Curling" din San Jose, din Costa Rica.
Udrea și Bica au fost fotografiate în timp ce stăteau de vorbă cu avocatul.
"Aici, de fapt, consultațiile cu apărătorul se fac pe o bancă, afară. Nu este ca la noi la vorbitor. Cele două vorbeau chiar în acel moment despre cererea de refugiu, care ar trebui să primească un răspuns mâine (marți, 29 ianuarie, n.r.).
În primă fază, acea comisie care a analizat cererea lor de refugiu a respins-o, drept urmare ele au făcut un apel la o instanță care le-a admis apelul și au retrimis la acea comisie care înțeleg că este formată din trei miniștri", a explicat Ana Maria Bujor.