Nu e doar cald, e periculos. Ce este stresul termic și de ce ar trebui să te îngrijoreze
Publicat acum 1 ora si 44 minute
Vasluienii susţin că apa de la robinet este cancerigenă.
Argumentul forte este că apa ajunge în casele oamenilor prin nişte conducte făcute din azbest, deşi acest material a fost interzis prin lege.
Direcţia de Sănătate Publică susţine că apa este bună de băut, pentru că respectivele conducte sunt folosite foarte puţin.
Sursa: observator.tv