La Giurgiu se confiscă mormintele pentru care nu se plătesc taxele. „Nu mai avem locuri libere, doar pentru urgențe”
Publicat acum 19 ore si 14 minute
Caz şocant la Liceul Tehnologic „Aurel Vlaicu" din Lugoj, judeţul Timiş. Un profesor a ajuns la spital după ce a fost bătut de un elev.
Incidentul a fost filmat de mai multi eveli, iar imaginile au ajuns la conducerea unităţii de învăţământ.
Inspectorul şcolar general a aflat însă de acest caz abia după ce a apărut in presă. Se pare că altercaţia ar fi avut loc în curtea şcolii, în pauza, iar elevul care a provocat scandalul este un copil cu probleme, repetent.
Conflictul vine în urma unui incident mai vechi dintre profesorul de discipline tehnice şi elev, a mai adăugat inspectorul şcolar. Victima a ajuns la spital, iar la poliţie nu a fost înregistrată nicio plângere.