România riscă să piardă bani din PNRR pentru că nu a reușit să crească viteza pe calea ferată. Bolojan: „Nu reușim acest lucru”
Publicat acum 14 ore si 28 minute
Omul de afaceri Sorin Ovidiu Vîntu susține că fostul președinte Traian Băsescu trebuia distrus pentru că era un șef de stat care făcea rău țării.
"Greșeala noastră a constant în faptul că nu am mers până la capăt. Băsescu trebuia distrus. Nu un mogul, un om inteligent și responsabil. Un om ca Băsescu trebuia distrus. Și acum avut prea mult fair-play și nu am făcut-o. Cum să nu distrugi un șef de stat dacă e dobitoc și face rău țării? Dacă e tipul care nu înțelege critica ce îi faci? E problema ta ca cetățean român", a dezvăluit Sorin Ovidiu Vîntu, într-un interviu pentru o televiziune de știri.