Funcţionarii din Senat şi Camera Deputaţilor, în grevă japoneză pe parcursul procedurilor de învestire a Guvernului
Publicat acum 1 ora si 54 minute
Aproximativ 30 de persoane au fost evacuate miercuri seara în urma unui incendiu petrecut la subsolul Spitalului Judeţean de Urgenţă (SJU) Satu Mare, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Someş Satu Mare, Adriana Pop.
Potrivit acesteia, incendiul a fost stins într-un timp foarte scurt, însă aproximativ 30 de pacienţi şi aparţinători au fost evacuaţi din cauza fumului. La faţa locului au intervenit 15 subofiţeri cu trei autospeciale.
Pompierii au fost nevoiţi să acţioneze şi pentru ventilarea întregii clădiri. Nu au fost înregistraţi răniţi.