Stare de alertă în Motru, unde oamenii pot rămâne fără apă caldă şi căldură în această iarnă, din cauza datoriilor
Publicat acum 4 ore si 39 minute
Un bătrân din Brăila a decedat după ce a fost lovit de tren, joi, în timp ce traversa calea ferată în zona Lacu Dulce din municipiul Brăila, potrivit informaţiilor furnizate de IPJ Brăila.
Bărbatul, în vârstă de 79 de ani, a fost lovit de trenul care circula pe ruta Bucureşti - Galaţi, iar în urma impactului a decedat pe loc.
Din declaraţiile martorilor, se pare că bătrânul fusese într-un parc aflat peste calea ferată, iar în momentul în care s-a produs accidentul se întorcea acasă.
Trenul a avut o întârziere de aproximativ o oră, timp în care poliţiştii au făcut cercetări la faţa locului.