Se modifică din nou Codul Rutier. În ce situație șoferii nu ar mai fi obligați să prezinte actele la cererea Poliției Rutiere
Publicat acum 7 ore si 25 minute
Premierul Mihai Tudose a făcut mai multe fotografii, joi, cu toți jurnaliștii aflați la acel moment la Guvern. Premierul mulțumește presei și asigură faptul că „Guvernul României e deschis spre comunicare”.
„Vreau să mulțumesc ziariștilor acreditați la Guvern. Sunt sigur că vom avea în continuare o colaborare foarte bună. Guvernul Romaniei e deschis spre comunicare și crede că o societate democratică și prosperă nu poate exista fără presă”, este mesajul postat pe Facebook de premierul Mihai Tudose.