Aeroportul din Dubai și hotelul de lux Burj Al Arab au fost lovite de drone iraniene. Cel puțin patru oameni au fost răniți
Publicat acum 1 ora si 37 minute
Situație mai puțin obișnuită în Republica Moldova. O echipă de filmare a unui post de televiziune a fost atacată cu lopata de curăațat zăpada de un paznic care lucra la casa afaceristului Iuri Luncașu.
Echipa postului de televiziune filma o investigație ce avea legătură cu mai multe contracte cu statul încheiate de una dintre firmele lui Iuri Luncașu. La un moment dat, paznicul a ieșit și l-a lovit cu lopata pe unul dintre cameramani, potrivit cotidianul.md.
Se pare că ulterior o maşină a blocat drumul, iar echipa de filmare nu a putut părăsi locul incidentului până ce nu a venit poliția.