Țara în care canicula închide școlile cu lunile și trimite femeile acasă de la muncă. Povara cade aproape exclusiv pe mame
Publicat acum 7 ore si 40 minute
Un român a murit, după ce a fost spulberat pe bicicletă de o mașină, în apropiere de Milano. După accident, bărbatul a fost abandonat pe asfalt de șoferul autoturismului, care a fugit.
Românul de 28 de ani mergea cu bicicleta spre serviciu, potrivit Milano Today. Bicicleta a fost găsită pe șosea, iar trupul bărbatului a fost proiectat în afara drumului.
Ambulanța și echipajele Poliției au fost alertat de un trecător, însă pentru tânărul român nu s-a mai putut face nimic.
Șoferul care l-a accidentat mortal pe biciclistul român este căutat de carabinieri.