Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Victorie pentru Astra, care este aproape de play-off

Victorie pentru Astra, care este aproape de play-off

Astra Giurgiu continuă cursa spre play-off. Campioana s-a impus cu 3-1 la Chiajna şi a ajuns la a şasea victorie la rand în Liga 1, anunță DigiSport.

Partida a început furtunos, cu două goluri într-un singur minut. Fabricio a reluat spectaculos centrarea lui Budescu pentru 1-0, dar avantajul Astrei a durat doar câteva secunde. Junior Morais a încercat să-i trimita lui Silviu Lung junior, după ce gazdele au repus mingea de la centru, însă Serediuc a speculat pasa înapoi şi a adus egalarea.

Concordia putea trece în avantaj, dar bara transversală l-a salvat pe Silviu Lung la torpila lui Raul Costin.

Campioana a preluat din nou conducerea imediat după pauză. Abia intrat pe teren, Florea a întors doi fundaşi şi l-a învins pe Bălgrădean pentru 2-1.

La poarta cealaltă, un alt nou intrat, Răsdan, a încercat să înscrie golul etapei, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.

Trupa lui Şumudică s-a desprins cu un sfert de ora înainte de final. Dobrosavlevici a gafat incredibil, iar Budescu a profitat imediat şi a făcut 3-1.

Subiecte în articol: astra Chiajna