Povestea unei laureate Nobel despre supraviețuirea în România lui Ceaușescu: „Securitatea era o colosală Stație a Fricii”
Publicat acum 5 ore si 52 minute
Guvernatorul Mugur Isărescu a fost întrebat dacă există pericolul ca în România să vină o criză asemănătoare cu cea din 2008.
Isărescu a spus că aceste afirmații nu sunt decât niște exagerări.
"Atunci am avut deficit de cont curent de 14%, iar acum acest indicator tinde la 3 şi ceva la sută, în timp deficitul bugetar era aproximativ 9%", spune guvernatorul BNR.