Ce se va întâmpla după ce va expira schema de plafonare a prețului la gaze. Ministrul Energiei spune că ”a pregătit alternativa”
Publicat acum 1 ora si 17 minute
Premierul Viorica Dăncilă a dat asigurări, marți, că salariații își vor primi banii înainte de Paște.
„Salariile vor intra săptămâna aceasta, înainte de Paște, pensiile, nu. De obcei pensiile se dau între 14 și 27 ale lunii. Dacă le dăm acum, va fi o perioadă mult prea mare până când pensionarii vor lua următoarele pensii”, a spus Viorica Dăncilă.
Și ministrul Finanțelor a precizat, săptămâna trecută, că salariile celor peste un milion de bugetari s-ar putea da mai devreme în luna aprilie, înaintea Sărbătorilor de Paște. „Nu putem priva niciuna dintre categorii”, a declarat Teodorovici, la Antena 3.