Codul roșu de ploi a făcut prăpăd în Craiova: Au căzut peste 100 litri/mp, apa a ajuns la geamurile mașinilor. Imaginile dezastrului
Publicat acum 15 ore si 59 minute
Încă un spital îşi închide porţile pentru vizitatori din cauza epidemiei de viroze.
La Constanţa, vizitatorii nu mai au voie la Oncologie şi la Terapie Intensivă, iar în celelalte secţii accesul este strict controlat.
Nu se ştie deocamdată cât timp va fi în aplicare carantina.
Constanța se situează pe locul al doilea, în țară, la numărul de viroze și infecții respiratorii.
Numai în ultima săptămână s-au înregistrat 28 de cazuri de gripă.