Nicuşor Dan a promulgat legea prin care se prelungeşte, până la 31 decembrie, plafonarea adaosului comercial la alimentele de bază
Publicat acum 12 ore si 59 minute
Unul din patru şoferi depăşeşte viteza legală pe autostrăzi în România. O arată camerele de monitorizare instalate de Compania de Drumuri pe patru şosele de mare viteză din ţară.
Deşi conducătorii auto nu ţin cont de reguli, poliţiştii nu îi pot amenda.
Camerele instalate nu sunt omologate, aşa că imaginile nu pot fi probe.
Sursa: observator.tv