EXIT POLL
CURS AVANGARDE
Ciucu Ciprian
32
.70
%
Băluţă Daniel
26
.30
%
Drulă Cătălin
12
.80
%
Alexandrescu Anca
20
.20
%
Ciceală Ana
6
.00
%
Antena 3 CNN Externe Angela Merkel a avut parte de o surpriză rece şi neplăcută

Angela Merkel a avut parte de o surpriză rece şi neplăcută

<1 minut de citit Publicat la 12:13 28 Feb 2012 Modificat la 12:13 28 Feb 2012
Angela Merkel a avut parte de o surpriză rece şi neplăcută
Angela Merkel participă la sute de evenimente în fiecare an, dar sunt şanse mari pentru cancelarul german ca acest eveniment în particular, sa nu îl uite prea curând.

În timp ce Merkel stătea la masă, ospătarul din spatele ei şi-a pierdut echilibrul şi a vărsat cinci pahare de bere chiar pe ceafa cancelarului.

Martin D., de 21 de ani, a povestit pentru Bild isprava sa. Iniţial, o colegă de-a lui era desemnată să o servească pe liderul german, dar aceasta era mult prea emoţionată pentru această sarcină şi l-a rugat pe el să o înlocuiască.

"Am fost împins de cineva din spate, m-a dezechilibrat şi apoi am încercat să prind paharele dar era prea târziu", spune Martin.

Cu toate acestea, Merkel nu părea supărată de acest incident, ea s-a întors spre chelnerul neîndemânatic şi i-a zâmbit amabil.

Angela Merkel a fost invitată să ţină un discurs cu ocazia unei sărbatori catolice (Aschermittwoch, Miercurea Cenuşii), în oraşul ei natal, Mecklenburg, din vestul regiunii Pomerania.




Ştiri video recomandate
×
Etichete: Angela Merkel

Fanatik

Antena Sport

Observator News

Parteneri
x close