Cum era de aşteptat, hotărârea a fost aspru criticată de o organizaţie, care a arătat că restabilirea preţurilor nu este corectă.
"Pur şi simplu ai nevoie de mai mult timp pentru realizarea tunsorilor la femei", a declarat Connie Mikkelsen, preşedinta Organizaţiei daneze a frizerilor şi cosmeticienilor, citată de Daily Mail.
"Contabilizarea timpului va conduce la discuţii privind lungimea părului(...) Totul se va încheia cu o serie de conflicte cu clienţii”, a continuat Mikkelsen.
Decizia a fost contestată, o instanţă de judecată urmând să stabilească dacă modificarea tarifelor poate fi aplicată sau dacă saloanele de coafură ar trebui să găsească noi metode în privinţa plăţii de către clienţi a serviciilor prestate.
Ştiri video recomandate