Antena 3 CNN Externe Real Madrid învinge Espanol Barcelona cu scor de tenis. Cristiano Ronaldo a făcut un meci senzaţional

Sursa foto: Foto: Agerpres/EPA
12 Sep 2015   •   19:30

Formaţia Real Madrid a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 6-0, echipa Espanol Barcelona, într-un meci din etapa a treia a campionatului Spaniei, în care Cristiano Ronaldo a marcat de cinci ori. Ronaldo începuse modest campionatul, fără să marcheze în primele două etape.

Ronaldo a înscris în minutele 7, 17 (penalti), 20, 61 şi 81. Pentru madrileni a marcat şi Benzema, în minutul 28.

Partidele Sporting Gijon - Valencia, Atletico Madrid - FC Barcelona şi Betis Sevilla - Real Sociedad au loc tot sâmbătă, meciurile Granada - Villarreal, Athletic Bilbao - Getafe, Celta Vigo - Las Palmas şi Malaga - Eibar se vor disputa duminică, iar întâlnirea Rayo Vallecano - Deportivo La Coruna este programată luni.