x close

Lista finală a parlamentarilor. Iată cine sunt "aleşii" din fiecare judeţ

02 Dec 2008   •   19:24
Lista finală a parlamentarilor. Iată cine sunt "aleşii" din fiecare judeţ
Alegerile parlamentare s-au încheiat, cu toate ciudăţeniile legate de noul sistem de vot uninominal. Astfel, deşi Alianţa PSD-PC a obţinut cel mai mare număr de voturi, PD-L a câştigat cele mai multe mandate de parlamentari. În noul Parlament al României au intrat cinci partide: PSD şi PC, partide care formează Alianţa PSD-PC, PD-L, PNL şi UDMR. De asemenea vor mai fi prezenţi şi reprezentanţii minorităţilor naţionale.
Candidaţii care au obţinut peste 50% din voturi în colegiile în care au candidat au câştigat direct un mandat de parlamentar. Celelalte mandate au fost repartizate prin redistribuire, care încă nu s-a încheiat. Antena3.ro vă prezintă acum varianta finală a membrilor viitorului Parlament:
DIASPORA
1. William Branză (PD-L) Camera Deputaților
2. Mircea Lubanovici (PD-L)Camera Deputaților
3. Tudor Panțiru(PSD+PC)Camera Deputaților
4. Koto Iosif (UDMR)Camera Deputaților
5. Viorel Riceard Badea(PD-L)Senat
6. Raymond Luca(PNL)Senat

Municipiul BUCUREŞTI
Camera Deputaților
1. Bogdan Olteanu (PNL)
2. Daniel Budurescu (PNL)
3. Ludovic Orban (PNL)
4. Costică Canacheu (PD-L)
5. Georgian Pop (PSD-PC)
6. Rodica Nassar (PSD-PC)
7. Florian Popa (PSD-PC)
8. Brândușa Novac (PD-L)
9. Theodor Paleologu (PD-L)
10. Cătălin Croitoru (PD-L)
11. Sulfina Barbu (PD-L)
12. Cristian Petrescu (PD-L)
13. Daniel Pirpiliu (PD-L)
14. Radu Zătreanu (PD-L)
15. Silviu Prigoană (PD-L)
16. Sergiu Andon(PSD-PC)
17. Ruxandra Jipa (PSD-PC)
18. Doina Burcău (PSD-PC)
19. Daniela Popa (PSD-PC)
20. Oana Mizil (PSD-PC)
21. Dumitru Chiriță (PSD-PC)
22. Alina Gorghiu (PNL)
23. Aura Vasile (PSD-PC)
24. Daniel Geantă (PD-L)
25. Elena Udrea (PD-L)
26. Florea Damian (PSD-PC)
27. Cornel Pieptea (PNL)
28. Dănuț Liga (PD-L)

Senat
1. Sergiu Nicolaescu (PSD-PC)
2. Crin Antonescu (PNL)
3. Cristi Diaconescu (PSD-PC)
4. Anca Boagiu (PD-L)
5. Vasile Blaga (PD-L)
6. Cristian Rădulescu (PD-L)
7. Cristian Țopescu (PNL)
8. Dan Voiculescu (PSD-PC)
9. Cătălin Voicu (PSD-PC)
10. Ecaterina Andronescu (PSD-PC)
11. Radu F. Alexandru (PD-L)
12. Gabriel Mutu (PD-L)
Judeţul ALBA
1. Călin Potor (PD-L) Camera Deputaților
2. Clement Negrut (PD-L) Camera Deputaților
3. Teodor Atanasiu (PNL)Camera Deputaților
4. Radu Coclici (PSD) Camera Deputaților
5. Corneliu Olar (PD-L)Camera Deputaților
6. Alexandru Peres (PD-L)Senat
7. Nicolae Dobra (PD-L) Senat

Judeţul ARAD
1. Iustin Cionca Camera Deputaților
2. Lucian Riviș Tipei Camera Deputaților
3. Claudia Boghicevici Camera Deputaților
4. Adrian Niţu Camera Deputaților
5. Ovidiu Marian (PD-L) Senat
6. Costantin Igaş (PD-L) Senat
7. Marius Gondor Camera Deputaților
8. Petru Farago(UDMR)Camera Deputaților
9. Avram Craciun(PSD-PC)Senat
10.Ciprian Luca(PSD-PC)Camera Deputaților
11.Mihai Calimente(PNL)Camera Deputaților

Județul ARGEȘ
1. Gheorghe Sorin Buta (PD-L) Camera Deputaților
2. Gheorghe Mircea Drăghici (PSD+PC) Camera Deputaților
3. Ion Burnei (PSD+PC) Camera Deputaților
4. Andi Sorin Pandele (PD-L) Camera Deputaților
5. Filip Georgescu (PSD+PC) Camera Deputaților
6. Costin Radu Vasilică (PSD+PC) Camera Deputaților
7. Bogdan Niculescu Duvăz (PSD+PC) Camera Deputaților
8. Dominic Andrei Gerea (PNL) Camera Deputaților
9. Cristian Boureanu (PD-L) Camera Deputaților
10. Mircea Diaconu (PNL)Senat
11. Constantin Șerban Valeca (PSD+PC) Senat
12. Constantin Tămagă (PSD+PC) Senat
13. Mircea Cinteză (PD-L) Senat

Județul BACĂU
1. Tudor Chiuariu (PNL)Camera Deputaților
2. Adrian Popescu (PD-L) Camera Deputaților
3. Ionel Palar (PNL) Camera Deputaților
4. Gheorghe Antochi (PSD+PC) Camera Deputaților
5. Mihai Banu (PNL) Camera Deputaților
6. Valerian Vreme (PD-L) Camera Deputaților
7. Vasile Gherasim (PD-L) Camera Deputaților
8. Iulian Iancu (PSD+PC) Camera Deputaților
9. Viorel Hrebenciuc (PSD+PC) Camera Deputaților
10. Gabriel Petru Vlase (PSD+PC) Camera Deputaților
11. Gabriel Berca (PNL) Senat
12. Vasile Nistor (PD-L) Senat
13. Catalin Radu Mardare (PSD+PC) Senat
14. Elena Mitrea (PSD+PC)Senat

Județul BIHOR
1. Akos Derzsi (UDMR) Camera Deputaților
2. Petru Lakatos (UDMR) Camera Deputaților
3. Ana Lucia Varga (PNL) Camera Deputaților
4. Nicolae Jolta (PNL) Camera Deputaților
5. Ștefan Seremi (PD-L) Camera Deputaților
6. Sorin Ioan Roman (PSD+PC) Camera Deputaților
7. Sonia Maria Drăghici (PSD+PC) Camera Deputaților
8. Maria Csilla Peta (UDMR) Camera Deputaților
9. Octavian Bot (PD-L) Camera Deputaților
10. Zoltan Attila Cseke (UDMR) Senat
11. Cornel Popa (PNL) Senat
12. Petru Filip (PD-L) Senat
13. Ioan Mang (PSD+PC) (PSD+PC) Senat

Judeţul BISTRIȚA-NĂSĂUD
1. Ioan Ţintean (PNL) Camera Deputaților
2. Emil Radu Moldovan (PSD-PC) Camera Deputaților
3. Ioan Nelu Botiş (PD-L) Camera Deputaților
4. Ioan Oltean (PD-L) Camera Deputaților
5. Dănuţ Prunea (PSD-PC) Senat
6. Ioan Sbârciu (PD-L) Senat

Județul BOTOȘANI
1. Nicolae Rebenciu (PNL)Camera Deputaților
2. Andrei Dolineaschi (PSD) Camera Deputaților
3. Florin Turcanu (PNL) Camera Deputaților
4. Stelică Strugaru Iacob (PD-L) Camera Deputaților
5. Costică Macaleți (PSD) Camera Deputaților
6. Cătălin Ovidiu Obuf Buhaianu (PD-L) Camera Deputaților
7. Marcu Gheorghe (PSD) Senat
8. Liviu Câmpeanu (PNL) Senat
9. Dan Augustin Humelnicul (PD-L) Senat

Județul BRAȘOV
1. Gheorghe Gabor (PNL) Camera Deputaților
2. Constantin Niță (PSD+PC) Camera Deputaților
3. Aurel Mihai Dontu (PNL) Camera Deputaților
4. Nicolescu Tiță (PSD+PC) Camera Deputaților
5. Gabriel Andronache (PD-L) Camera Deputaților
6. Lilli Ana Farkas (UDMR)Camera Deputaților
7. Florin Postolachi (PD-L) Camera Deputaților
8. Gheorghe Ialomițeanu (PD-L) Camera Deputaților
9. Iulian Marian Rasliu (PD-L) Senat
10. Titus Corlățean (PSD+PC) Senat
11. Ioan Ghișe (PNL) Senat
12. Florian Dumitru Staicu (PD-L) Senat

Județul BRĂILA
1. Diana Adriana Tușa (PNL) Camera Deputaților
2. Eugen Bădălan (PD-L) Camera Deputaților
3. Viorel Balcan (PSD+PC) Camera Deputaților
4. Mihai Tudose (PSD+PC) Camera Deputaților
5. Cristian Rizea (PSD+PC) Camera Deputaților
6. Ion Rotaru (PSD+PC) Senat
7. Sever Constantin Cibu (PNL) Senat

Județul BUZĂU
1. Adrian Mocanu (PSD+PC) Camera Deputaților
2. George Scutaru (PNL) Camera Deputaților
3. Titi Holban (PNL) Camera Deputaților
4. Alecu Valeriu (PD-L) Camera Deputaților
5. Marian Ghiveciu (PSD+PC) Camera Deputaților
6. Carmen Moldovan (PSD+PC) Camera Deputaților
7. Cezar Preda (PD-L) Camera Deputaților
8. Viorel Constantinescu (PD-L) Senat
9. Bigiu Marian Vasile (PNL) Senat
10. Ion Vasile (PSD+PC) Senat

Județul CĂLĂRAȘI
1. Ioan Damian (PSD+PC) Camera Deputaților
2. Eugen Nicolaescu (PNL) Camera Deputaților
3. Dan Motreanu (PNL) Camera Deputaților
4. Stelian Fuia (PD-L) Camera Deputaților
5. Dumitru Boabeș (PSD+PC) Camera Deputaților
6. Vasile Nedelcu (PNL) Senat
7. Constantin Dumitru (PD-L) Senat

Județul CARAȘ-SEVERIN
1. Chisăliță Ioan (PSD+PC) Camera Deputaților
2. Gheorghe Hogea (PD-L) Camera Deputaților
3. Ion Tabugan (PNL) Camera Deputaților
4. Valentin Rusu (PD-L)Camera Deputaților
5. Ion Mocioalcă (PSD+PC)Camera Deputaților
6. Bălan Gheorghe-Pavel (PSD+PC)Senat
7. Secășan Iosif (PD-L) Senat

Judeţul CLUJ
1. Daniel Buda (PD-L) Camera Deputaţilor
2. Adrian Gurzău (PD-L) Camera Deputaţilor
3. Mircia Giurgiu (PD-L) Camera Deputaţilor
4. Adrian Gurzăuş (PD-L) Camera Deputaţilor
5. Mihail Hărdău (PD-L) Senat
6. Şerban Rădulescu (PD-L) Senat
7. Virgil Pop (PNL) Camera Deputaţilor
8. Marius Nicoară (PNL) Senat
9. Horea Uioreanu (PNL) Senat
10. Vasile Soporan (PSD-PC) Camera Deputaţilor
11. Cornel Itu (PSD-PC) Camera Deputaţilor
12. Alexandru Cordoş (PSD-PC) Senat
13. Mate Andras (UDMR) Camera Deputaţilor
14. Palfi Zoltan (UDMR) Camera Deputaţilor

Județul CONSTANȚA
1. Manuela Mitrea (PSD-PC) Camera Deputaților
2. Cristina Dumitrache (PSD-PC) Camera Deputaților
3. Martin Eduard (PSD-PC) Camera Deputaților
4. Matei Brătianu (PSD-PC) Camera Deputaților
5. Antoanella Marinescu (PSD-PC) Camera Deputaților
6. George Dragomir (PNL) Camera Deputaților
7. Mihai Lupu (PNL) Camera Deputaților
8. Zanfir Iorguş (PD-L) Camera Deputaților
9. Constantin Chirilă (PD-L) Camera Deputaților
10. Alexandru Mazăre (PSD-PC) Senat
11. Nicolae Moga (PSD-PC)Senat
12. Mircea Baniaș (PD-L)Senat
13. Puiu Haşotti (PNL) Senat

Judeţul COVASNA
1. Albert Almos(UDMR) Senat
2. Bokor Tiberiu (UDMR) Senat
3. Edler Andras (UDMR) Camera Deputaţilor
4. Marton Arpad (UDMR) Camera Deputaţilor
5. Olosz Gergely (UDMR) Camera Deputaţilor
6. Horia Grama (PSD-PC) Camera Deputaților

Județul DÂMBOVIŢA
1. Andrei Florin Mircea (PD-L) Senat
2. Adrian Ţuţuianu (PSD-PC) Senat
3. Valentin Calcan (PD-L) Senat
4. Ion Stan (PSD-PC) Camera Deputaţilor
5. Gheorghe Albu (PD-L) Camera Deputaţilor
6. Dumitru Georgică (PD-L) Camera Deputaţilor
7. Cantaragiu Bogdan (PD-L) Camera Deputaţilor
8. Iulian Vladu (PD-L) Camera Deputaţilor
9. Gheorghe Ana (PSD-PC) Camera Deputaţilor
10.Ion Dumitru (PSD-PC) Camera Deputaţilor
11. Gabriel Plăiaşu (PNL) Camera Deputaţilor

Judeţul DOLJ
1. Mircea Geoană (Alianţa PSD-PC) Senat
2. Lia Olguţa Vasilescu (Alianţa PSD-PC) Senat
3. Radu Berceanu (PD-L) Senat
4. Tudor Udriştoiu (PD-L) Senat
5. Mario Ovidiu Oprea (PNL) Senat
6. Claudiu Manda (Alianţa PSD-PC) Camera Deputaţilor
7. Valeriu Zgonea (Alianţa PSD-PC) Camera Deputaţilor
8. Ion Calin (Alianţa PSD-PC) Camera Deputaţilor
9. Petre Petrescu (Alianţa PSD-PC) Camera Deputaţilor
10. Mihai Surpăţeanu (PD-L) Camera Deputaţilor
11. Constantin Dascălu (PD-L) Camera Deputaţilor
12. Ionuţ Stroe (PNL) Camera Deputaţilor
13. Florentin Gust (PSD) Camera Deputaţilor
14. Petre Petrescu (PSD)Camera Deputaţilor
15. Mihai Voicu (PNL)Camera Deputaţilor
16. Gelu Vişan (PD-L) Camera Deputaţilor

Judeţul GALAŢI
1. Laurenţiu Chirvăsuţă (PSD+PC) Senat
2. Gheorghe Saghian (PSD+PC) Senat
3. Paul Ichim (PNL) Senat
4. Marius Necula (PD-L) Senat
5. Victor Paul Dobre (PNL) Camera Deputaţilor
6. Mircea Toader (PD-L) Camera Deputaţilor
7. Carmen Axenie (PD-L) Camera Deputaţilor
8. Viorel Ştefan (PSD+PC) Camera Deputaţilor
9. Dan Nica (PSD+PC) Camera Deputaţilor
10. Florin Pâslaru (PSD+PC) Camera Deputaţilor
11. Lucreţia Roşca (PSD+PC) Camera Deputaţilor
12. Bogdan Liviu Ciucă (PSD+PC) Camera Deputaţilor
13. Mihail Boldea (PD-L) Camera Deputaţilor

Județul GIURGIU
1. Mădălin Voicu (PSD+PC) Camera Deputaților
2. Victor Boiangiu (PD-L)Camera Deputaților
3. Dan Păsat (PNL) Camera Deputaților
4. Daniel Chițoiu (PNL) Camera Deputaților
5. Cezar Măgureanu (PNL) Senat
6. Vasile Mustățea (PNL) Senat

Județul GORJ
1. Dan Ilie Morega (PNL) Camera Deputaților
2. Mugurel Surupăceanu (PSD+PC) Camera Deputaților
3. Cosmin Popescu (PD-L) Camera Deputaților
4. Constantin Militaru (PD-L) Camera Deputaților
5. Vasile Popeangă(PSD+PC) Camera Deputaților
6. Victor Ponta (PSD+PC) Camera Deputaților
7. Ion Rușet (PD-L) Senat
8. Toni Greblă (PSD+PC) Senat

Județul HARGHITA
1. Korodi Attila (UDMR) Camera Deputaților
2. Kelemen Hunor (UDMR) Camera Deputaților
3. Antal Istvan (UDMR) Camera Deputaților
4. Pal Arpad (UDMR) Camera Deputaților
5. Mircea Dușa (PSD+PC) Camera Deputaților
6. Gyerko Laszlo (UDMR) Senat
7. Verestoy Attila (UDMR) Senat

Județul HUNEDOARA
1. Laurențiu Nistor (PSD+PC) Camera Deputaților
2. Iosif-Veniamin Blaga (PD-L) Camera Deputaților
3. Ioan Timiș (PNL) Camera Deputaților
4. Cornel Resmeriță (PSD+PC) Camera Deputaților
5. Monica Iacob-Ridzi (PD-L) Camera Deputaților
6. Radu Țimpău (PNL) Camera Deputaților
7. Viorel Arion (PD-L) Camera Deputaților
8. Cosmin Nicula (PSD+PC) Senat
9. Dorin Paran (PD-L) Senat
10. Dan Radu Rușanu (PNL) Senat

Județul IALOMIȚA
1. Cristina Pocora (PNL) Camera Deputaților
2. Marian Neacșu (PSD+PC) Camera Deputaților
3. Dan Mircea Popescu (PSD+PC) Camera Deputaților
4. Tinel Gheorghe (PD-L) Camera Deputaților
5. Tudor Panțuru (PD-L) Senat
6. Mihaiță Găină (PSD+PC) Senat

Județul IAȘI
Camera Deputaţilor
1. Neculai Răţoi (PSD+PC)
2. Tudor Ciuhodaru (PSD+PC)
3. Anghel Stanciu (PSD+PC)
4. Vasile Mocanu (PSD+PC)
5. Daniel Oajdea (PD-L)
6. Petru Movilă (PD-L)
7. Marius Spânu (PD-L)
8. Nicuşor Păduraru (PD-L)
9. Luminiţa Iordache (PSD-PC)
10. Relu Fenechiu (PNL)
11. Cristian Adomniţei (PNL)
12. Cristina Dobre (PNL)

Senat
1. Florin Constantinescu (PSD)
2. Dumitru Oprea (PD-L)
3. Varujan Vosganian (PNL)
4. Mihaela Popa (PD-L)
5. Sorin Lazăr (PSD-PC)

Judeţul ILFOV
1. Călin Popescu Tăriceanu (PNL) Camera Deputaților
2. Gabriel Oprea (PSD-PC) Camera Deputaților
3. Mircea Marin (PD-L) Camera Deputaților
4. Mihaela Şandru (PD-L) Camera Deputaților
5. Anghel Iordănescu (PSD-PC) Senat
6. Iulian Urban (PD-L) Senat

Judeţul MARAMUREȘ
1. Nicolae Bud (PD-L) Camera Deputaţilor
2. Doru Leşe (PD-L) Camera Deputaţilor
3. Cătălin Cherecheş (PSD-PC) Camera Deputaţilor
4. Gheorghe Zoicaş (PSD-PC) Camera Deputaţilor
5. Vasile Berci (PNL) Camera Deputaţilor
6. Pavel Horj (PNL)Camera Deputaţilor
7. Ştefan Bereş (UDMR) Camera Deputaţilor
8. Marius Sorin Bota(PSD-PC) Senat
9. Gheorghe Mihai Bârlea (PD-L) Senat
10. Liviu Titus Paşca(PNL)Senat

Județul MEHEDINŢI
1. Cornel Ghiță (PD-L) Camera Deputaților
2. Doinița Chircu (PD-L) Camera Deputaților
3. Viorel Palașcă (PNL) Camera Deputaților
4. Eugen Nicolicea (PSD+PC) Camera Deputaților
5. Mihai Stănișoară (PD-L) Senat
6. Petre Daea (PSD+PC) Senat

Judeţul MUREŞ
1. Kerekes Karoly(UDMR) Camera Deputaţilor
2. Marko Bela (UDMR) Senat
3. Borbely Laszlo (UDMR) Camera Deputaţilor
4. Kelemen Attila(UDMR) Camera Deputaţilor
5. Gyorgy Frunda (UDMR) Senat
6. Victor Socaciu (PSD-PC) Camera Deputaţilor
7. Vasile Gliga (PSD-PC) Camera Deputaţilor
8. Corneliu Grosu (PSD-PC) Senat
9. Doru Oprişcan (PD-L) Camera Deputaţilor
10. Toader Stroian (PD-L) Camera Deputaţilor
11. Petru Başa (PD-L) Senat
12. Ciprian Dobre (PNL) Camera Deputaţilor

Judeţul NEAMȚ
1.Stelian Ghiţă-Eftemie (PD-L)
2. Mihaela Stoica (PD-L)
3. Culiţă Tărâţă (PSD)
4. Marius Neculai (PD-L)
5. Ioan Muntean (PSD)
6. Victor Surdu (PSD)
7. Marius Rogin (PD-L)
8. Emil Bostan (PD-L)

Județul OLT
1. Marin Bobeş (PSD+PC) Camera Deputaților
2. Valeriu Andrei Steriu (PSD+PC) Camera Deputaților
3. Florin Iordache(PSD+PC) Camera Deputaților
4. Ion Toma (PSD+PC) Senat
5. Daniel Ionuţ Bărbulescu (PD-L) Camera Deputaților
6. Dan Coman Şova (PSD+PC) Senat
7. Doru Claudian Frunzulică (PSD+PC) Camera Deputaților
8. Mihai Niţă-Colegiul (PD-L) Senat
9. Nicolae Stan (PD-L) Camera Deputaților
10. Gigel Sorinel Ştirbu (PNL) Camera Deputaților
Judeţul PRAHOVA
1. Roberta Anastase (PD-L) Camera Deputaţilor
2. Adrian Năstase (Alianţa PSD-PC) Camera Deputaţilor
3. Cristian Burlacu (PNL) Camera Deputaţilor
4. Florin Anghel (PD-L) Camera Deputaţilor
5. Grațiela Gavrilescu (PNL) Camera Deputaţilor
6. Andrei Sava Camera Deputaţilor
7. Sever Voinescu(PD-L) Camera Deputaţilor
8. Georgeta Ionescu (PD-L) Camera Deputaţilor
9. Adriana Săftoiu (PNL) Camera Deputaţilor
10. Răzvan Țurea (PSD-PC) Camera Deputaţilor
11. Marian Săniuță (PSD-PC) Camera Deputaţilor
12. Mihai Apostolache (PSD-PC) Camera Deputaţilor
13. Georgică Severin(PD-L) Senat
14. Iulian Bădescu (PD-L) Senat
15. Teodor Meleșcanu (PNL) Senat
16. Sorin Chivu (PSD-PC) Senat
17. Daniel Savu (PSD-PC) Senat

Județul SATU MARE
1. Gheorghe Ciocan (PSD+PC) Camera Deputaților
2. Ioan Holdiș (PD-L) Camera Deputaților
3. Viorel Buda (PNL) Camera Deputaților
4. Varga Attila (UDMR) Camera Deputaților
5. Erdei Doloczki Istvan (UDMR) Camera Deputaților
6. Valer Marian (PSD+PC) Senat
7. Tiberiu Gunthner (UDMR) Senat

Județul SĂLAJ
1. Lucian Bode (PD-L) Camera Deputaților
2. Seres Denes (UDMR) Camera Deputaților
3. Iuliu Nosa (PSD+PC) Camera Deputaților
4. Gheorghe Mirel Taloș (PNL) Camera Deputaților
5. Fekete-Szabo Andras Levente (UDMR) Senat
6. Gheorghe Pop (PSD+PC) Senat

Județul SIBIU
1. Ioan Chindea (PSD) Camera Deputaților
2. Gheorghe Roman (PNL) Camera Deputaților
3. Raluca Turcan (PD-L) Camera Deputaților
4. Mircea Cazan (PNL) Camera Deputaților
5. Mircea Silvestru Lup (PSD) Camera Deputaților
6. Cornel Ştirbeţ (PD-L) Camera Deputaților
7. Ion Ariton (PD-L) Senat
8. Viorel Arcaş (PSD) Senat
9. Minerva Boitan (PNL) Senat
Judeţul SUCEAVA
1. Ioan Balan(PD-L) Camera Deputaților
2. Dumitru Pardău(PD-L) Camera Deputaților
3. Dan Gabriel Gospodaru (PD-L) Camera Deputaților
4. Sanda Maria Ardeleanu (PD-L) Camera Deputaților
5. Eugen Uricec(PD-L) Camera Deputaților
6. Ioan Cătălin Nechifor (PSD-PC) Camera Deputaților
7. Eugen Bejinariu (PSD-PC) Camera Deputaților
8. Ioan Stan (PSD-PC) Camera Deputaților
9. Gheorghe Coroamă (PNL) Camera Deputaților
10. Mircea Irimescu (PNL) Camera Deputaților
11. Orest Onofrei (PD-L) Senat
12. Sorin Fodoreanu (PD-L) Senat
13. Gavril Mîrza (PSD-PC) Senat
14. Tiberiu Prodan (PNL) Senat

Județul TELEORMAN
1. Robert Negoiță (PSD+PC) Camera Deputaților
2. Nicolae Bănicioiu (PSD+PC) Camera Deputaților
3. Adrian Bădulescu (PD-L) Camera Deputaților
4. Adrian Florescu (PD-L) Camera Deputaților
5. George Dumitrică (PNL) Camera Deputaților
6. Marin Almăjanu (PNL) Camera Deputaților
7. Șerban Mihăilescu (PSD+PC) Senat
8. Romeo Nicoară (PNL) Senat
9. Alexandru Mocanu (PD-L) Senat

Județul TIMIŞ
1. Dorel Borza (PD-L) Senat
2. Gheorghe David (PD-L) Senat
3. Ilie Sârbu (PSD+PC) Senat
4. Nicolae Roibu (PNL) Senat
5. Florin Augustin Popoviciu (PD-L) Camera Deputaţilor
6. Gheorghe Ciobanu (PD-L) Camera Deputaţilor
7. Ştefan Drăgulescu (PD-L) Camera Deputaţilor
8. Marius Dugulescu (PD-L) Camera Deputaţilor
9. Dorel Covaci (PSD+PC) Camera Deputaţilor
10. Sorin Stragea (PSD+PC) Camera Deputaţilor
11. Maria Barna (PSD+PC) Camera Deputaţilor
12. Horia Cristian (PNL) Camera Deputaţilor
13. Claudiu Ţaga (PNL) Camera Deputaţilor
14. Valeriu Tabara (PD-L) Camera Deputaţilor

Județul TULCEA
1. Marian Avram (PD-L) Camera Deputaților
2. Mihai Stroe (PD-L) Camera Deputaților
3. Horia Teodorescu (PSD+PC) Camera Deputaților
4. Marius Octavian Popa (PNL) Camera Deputaților
5. Ion Bara (PD-L) Senat
6. Trifon Belacurencu (PSD+PC) Senat

Județul VASLUI
1. Victor Cristea (PSD+PC) Camera Deputaţilor
2. Dan Bordeianu (PNL) Camera Deputaţilor
3. Dragoș Iftime (PD-L) Camera Deputaţilor
4. Adrian Solomon (PSD+PC) Camera Deputaţilor
5. Viorel Cărare (PD-L) Camera Deputaţilor
6. Mihai Dan Marian (PNL) Camera Deputaţilor
7. Marian Sârbu (PSD+PC) Camera Deputaţilor
8. Doina Silistru (PSD+PC) Senat
9. Vasile Pintilie (PD-L) Senat
10. Cristian David (PNL) Senat

Județul VÂLCEA
1. Sorin Ștefan Zamfirescu (PD-L) Camera Deputaţilor
2. Samuil Vâlcu (PD-L) Camera Deputaţilor
3. Constantin Maziliu (PSD+PC) Camera Deputaţilor
4. Vasile Bleotu (PSD+PC) Camera Deputaţilor
5. Cristian Buican (PNL) Camera Deputaţilor
6. Aurel Vlădoiu (PSD+PC) Camera Deputaţilor
7. Florian Laurențiu Coca (PSD+PC) Senat
8. Valentin Emilian Frâncu (PNL) Senat
9. Jurcan Dorel (PD-L) Senat

Județul VRANCEA
1. Răzvan Mustea Șerban (PD-L) Camera Deputaţilor
2. Angel Tâlvar (PSD+PC) Camera Deputaţilor
3. Nini Săpunaru (PNL) Camera Deputaţilor
4. Sorin Cristian Dumitrescu (PSD+PC) Camera Deputaţilor
5. Alin Trăsculescu (PD-L) Camera Deputaţilor
6. Ciprian Nicolae Nica (PSD+PC) Camera Deputaţilor
7. Sorina Plăcintă (PD-L) Senat
8. Miron Mitrea (PSD+PC) Senat

Antena3.ro

Parterneri
Parterneri
Click Accept pentru a primi notificări cu cele mai importante știri!
Nu, multumesc Accept
sati