Ponta este de părere că "PDL va da orice, pentru că nu dă de la el, ci dă de la toţi românii, dă universităţi la maghiari, face orice să mai rămână până în noiembrie".
"UDMR nu pleacă nicăieri de la guvernare. Mai ştiu un lucru, că PDL va da orice pentru a mai rămâne până în noiembrie la guvernare. Dacă le cer şi sediul din Modrogan, o să îl dea şi pe acesta la UDMR, numai să mai rămână până în noiembrie" spune acesta.
"PDL va da orice, că nu dau de la ei, dau de la noi, de la toţi românii. Vând Hidroelectrica, cheltuie bani, ne îndatorăm, dau universităţi la maghiari, fac orice să mai rămână până în noiembrie. Nu ştiu cum o să se traducă în maghiară expresia românească, dar nu pleacă nici PDL, nici UDMR din faţa măcelăriei", a mai spus liderul PSD.
Victor Ponta a participat, joi seară, la Cluj-Napoca, la o întâlnire cu membrii USL Cluj.
Ştiri video recomandate