x close

REZULTATE FINALE PARLAMENTARE 2012. Lista noilor deputaţi, publicată de BEC

de M.Z.    |    11 Dec 2012   •   23:02
REZULTATE FINALE PARLAMENTARE 2012. Lista noilor deputaţi, publicată de BEC Foto: Mediafax

Biroul Electoral Central (BEC) a publicat, marţi seara, lista mandatelor de deputaţi atribuite pe judeţe:

ACCESEAZĂ HARTA  INTERACTIVA ŞI VEZI  POLITICIENII CARE AU OBŢINUT MANDATE ÎN VIITORUL PARLAMENT

ALBA
Potor Călin - USL (PNL)  
Negruţ Clement - ARD (PDL) 
Simedru Dan-Coriolan USL (PNL)  
Dîrzu Ioan - USL (PSD)

ARAD
Măduţa Flavius Luigi - USL (PSD)  
Boghicevici Claudia ARD (PDL)  
Calimente Mihăiţă - USL (PNL)  
Pistru Popa Eusebiu Manea - ARD (PDL)  
Căprar Dorel Gheorghe - USL (PSD)

ARGEŞ
Marin Gheorghe - USL (PSD) 
Drăghici Mircea Gheorghe - USL (PSD)  
Bucura Oprescu Simona - USL (PSD)  
Nicolescu Theodor Cătălin - USL (PNL)  
Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae - USL (PSD) 
Vasilică Radu Costin - USL (PSD)  
Constantin Daniel USL (PC)  
Gerea Andrei Dominic - USL (PNL)  
Rădulescu Cătălin Marian - USL (PSD)  
Teodorescu Cătălin Florin - ARD (PDL)

BACĂU

Marcu Nicu - USL (PNL)  
Necula Cosmin - USL (PNL)  
Ciubotaru Lucian Manuel - USL (PNL)  
Şova Lucian - USL (PSD)  
Marcu Viorica - USL (PNL)  
Vreme Valerian - ARD (PDL)  
Avram Constantin - USL (PC)  
Palăr Ionel - USL (PNL)  
Iancu Iulian - USL (PSD)  
Viorel Hrebenciuc - USL (PSD)  
Vlase Petru Gabriel - USL (PSD)

BIHOR
Cseke Attilla Zoltan (UDMR)  
Szabo Odon (UDMR)  
Varga Lucia Ana - USL (PNL)  
Costin Gheorghe - USL (PNL) 
Laza Matiuţa Liviu - ARD (PDL)  
Bogdan Gheorghe Ionuţ - USL (PDL)  
Roman Ioan Sorin - USL (PSD) 
Drăghici Sonia Maria - USL (PSD)  
Cupşa Ioan - USL (PNL)  
Cherecheş Florica - USL (PNL)

BISTRIŢA
Pană Adriana Doina - USL (PSD)  
Suciu Vasile Daniel - USL (PSD)  
Oltean Ioan - ARD (PDL)  
Dolha Nechita Stelian - USL (PNL)

BOTOŞANI
Cireadă Dumitru Vasile - USL (PNL)  
Dolineaschi Andrei - USL (PSD)  
Anuşca Roxana Florentina - USL (PNL)  
Şoptică Costel - USL (PNL)  
Roman Cristian Constantin - ARD (FC)  
Baltă Mihai - USL (PSD)  
Ciofu Tamara Dorina - USL (PSD)

BRĂILA
Petrea Dorin Silviu - USL (UNPR)  
Varga Vasile - USL (PNL)  
Nazare Alexandru - ARD (PDL)  
Dragomir Viorel Marian - USL (PSD)  
Tudose Mihai - USL (PSD)  
Rizea Cristian - USL (PSD)

BRAŞOV

Zamfir Daniel Cătălin - USL (PNL)  
Ochi Ion - USL (PSD)  
Donţu Mihai Aurel - USL (PNL)  
Niţă Constantin - USL (PSD)  
Niţă Emil - USL (PSD)  
Andronache Gabriel - ARD (PDL)  
Adam Ioan - USL (PSD)  
Diniţă Ion - USL (PC)  
Petre Roman - USL (PNL)  
Ialomiţianu Gheorghe - ARD (PDL)

BUZĂU
Scutaru Adrian George - USL (PNL)  
Mocanu Adrian - USL (PSD)  
Holban Titi - USL (PNL)  
Cocei Erland - USL (PNL)  
Ghiveciu Marian - USL (PSD)  
Nicolicea Eugen - USL (UNPR)  
Preda Cezar Florian - ARD (PDL)  
Ciolacu Ion Marcel - USL (PSD)

CĂLĂRAŞI
Florea Daniel - USL (PSD)  
Iliuţă Vasile - ARD (PDL)  
Steriu Valeriu Andrei - USL (UNPR)  
Motreanu Dan Ştefan - USL (PNL)  
Nicuale Aurel - USL (PNL)  
Surdu Raluca - USL (PNL)

CARAŞ-SEVERIN
Benga Ioan - USL (PSD)  
Tabugan Ion - USL (UNPR)  
Rusu Valentin - USL (PNL)  
Schelean Valeria Diana - ARD (PDL)  
Tocuţ Dan Laurenţiu - USL (PNL)  
Mocioalcă Ion - USL (PSD)

CLUJ
Oros Nechita Adrian - USL (PNL) 
Cătăniciu Steluţa Gustica - USL (PNL)  
Cristea Aurelia - USL (PSD)  
Gurzău Adrian - ARD (PDL)  
Zlati Radu - USL (PNL)  
Itu Cornel - USL (PSD)  
Irimie Vicenţiu Mircea - ARD (PDL)  
Uioreanu Elena Ramona - USL (PNL)

CONSTANŢA
Dragomir Gheorghe - USL (PNL)  
Lupu Mihai - USL (PNL)  
Dumitrache Iuliana Cristian - USL (PSD)  
Babuş Radu - USL (PSD)  
Manea Victor Gheorghe - USL (PNL)  
Martin Eduard Stelian - USL (PSD)  
Dobre Mircea Tituş - USL (PSD)  
Mitrea Manuela - USL (PSD)  
Cernea Remus Florinel - USL (PSD)  
Culeţu Dănuţ - ARD (FC)  
Voicu Mădălin Ştefan - USL (PSD)  
Gheorghe Florin - ARD (PDL)

COVASNA
Marko Attila Gabor (UDMR) 
Marton Arpad Francisc (UDMR) 
Fejer Laszlo-Odon (UDMR) 
Grama Horia - USL (PSD)

DÂMBOVIŢA

Horga Vasile - USL (PNL)  
Rovana Plumb - USL (PSD)  
Stan Ion - USL (PSD)  
Pârgaru Ion - USL (PNL)  
Popescu Aurelian Florin - ARD (PDL)  
Stanciu Zisu - USL (PSD)  
Dumitru Georgică - USL (PC)  
Săvoiu Ionuţ Cristian - USL (PSD)  
Moldovan Carmen Ileana - USL (PSD)  
Valdu Iulian - ARD (PDL)

DOLJ
Neţoiu Gheorghe (PPDD)  
Enea Constantin - Cosmin - USL (PNL)  
Dascălu Constantin - ARD (PDL)  
Vasilescu Nicolae - USL (PSD)  
Stroe Ionuţ Marian - USL (PNL)  
Gust-Băloşin Florentin - USL (PSD)  
Petrescu Petre - USL (PSD)  
Manda Iulian-Claudiu - USL (PSD)  
Voicu Mihai-Alexandru - USL (PNL)  
Iane Daniel - USL (PNL)  
Stoica Ştefan-Bucur - ARD (PDL)  
Zgonea Valeriu-Ştefan - USL (PSD)  
Călin Ion - USL (PSD)

GALAŢI
Dobre Victor-Paul - USL (PNL)  
Toader Mircea-Nicu - ARD (PDL)  
Chirvăsuţă Laurenţiu - USL (UNPR)  
Scarlat George - USL (PNL)  
Chebac Eugen (PPDD)  
Ştefan Viorel - USL (PSD)  
Nica Dan - USL (PSD)  
Pâslaru Florin-Costin - USL (PSD)  
Roşca Lucreţia - USL (PSD)  
Ciucă Liviu-Bogdan - USL (PC)  
Nechita Aurel - USL (PSD)

GIURGIU
Nicolae Florian - USL (PSD)  
Anton Marin - USL (PNL)  
Teodorescu Ioan-Viorel - USL (PNL)  
Ciobanu Liliana - PPDD 
Chiţoiu Daniel - USL (PNL)

GORJ
Cupă Ion - ARD (PDL)  
Rotaru Răzvan (PPDD)  
Weber Mihai - USL (PSD)  
Iriza Scarlat - USL (PSD)  
Khraibani Camelia - USL (PSD)  
Popeangă Vasile - USL (PSD)  
Mocioi Niculina (PPDD)  
Ponta Victor-Viorel - USL (PSD)

HARGHITA

Korodi Attila (UDMR) 
Kelemen Hunor (UDMR)  
Antal Istvan (UDMR) 
Moldovan Iosif (UDMR)  
Duşa Mircea - USL (PSD)

HUNEDOARA
Nistor Laurenţiu - USL (PSD)  
Intotero Natalia-Elena - USL (PSD)  
Ruşanu Dan-Radu - USL (PNL)  
Resmeriţă Cornel-Cristian - USL (PSD)  
Iacob-Ridzi Monica-Maria (PPDD)  
Muntean Mircia - ARD (PDL)  
Ţîmpău Radu-Bogdan - USL (PNL)  
Hărău Eleonora-Carmen - USL (PNL)

IALOMIŢA
Pocora Cristiana-Ancuţa - USL (PNL)  
Caloianu Mario-Ernest (PPDD)  
Neacşu Marian - USL (PSD)  
Găină Mihăiţă - USL (PSD)  
Gheorghe Tinel - ARD (PDL)  
Ionescu Aurelian - USL (PC)

IAŞI
Cozmanciuc Corneliu-Mugurel - USL (PNL)  
Fenechiu Relu - USL (PNL)  
Adăscăliţei Constantin - USL (PSD)  
Movilă Petru - ARD (PDL)  
Mocanu Vasile - USL (PSD)  
Răţoi Neculai - USL (PSD)  
Stanciu Anghel - USL (PSD)  
Alexe Costel - USL (PNL)  
Emacu Gheorghe - USL (UNPR)  
Bogdănici Camelia-Margareta - ARD (PDL)  
Oajdea Vasile-Daniel - PPDD  
Nichita Cristina - USL (PSD)  
Iacoban Sorin-Avram - USL (PSD)  
Crăciunescu Grigore - USL (PNL)  
Doboş Anton - USL (PNL)  
Blăjuţ Viorel-Ionel - PPDD

ILFOV
Stroe Radu - USL (PNL)  
Peia Ninel - USL (PSD)  
Thuma Hubert Petru Ştefan - USL (PNL) 
Burlacu Ştefan (PPDD) 
Hellvig Eduard-Raul - USL (PNL)

MARAMUREŞ
Bonis Istvan (UDMR)  
Dolha Mircea - USL (PNL)  
Tătaru Florin-Cristian - USL (PSD)  
Matei Călin-Vasile-Andrei - USL (PSD)  
Man Mircea - ARD (PDL)  
Şimon Gheorghe - USL (PSD) 
Fonta Nuţu (PPDD) 
Negruţ Cornelia - USL (PC)  
Berci Vasile - USL (PNL)

MEHEDINŢI

Stănişoară Mihai - ARD (PDL)  
Traicu Rodin - USL (PSD)  
Daea Petre - USL (PSD)  
Palaşcă Viorel - USL (PNL)  
Manolache Marius - USL (PSD)

MUREŞ
Kerekes Karoly (UDMR)  
Buicu Corneliu-Florin - USL (PSD)  
Kelemen Attila-Bela-Laszlo (UDMR)  
Urcan Ionaş-Florin - ARD (PDL) 
Borbely Laszlo (UDMR)  
Sefer Cristian-Gheorghe (PPDD)  
Chirteş Ioan-Cristian - USL (PNL)  
Gliga Vasile-Ghiorghe - USL (PSD)

NEAMŢ
Drăguşanu Vasile-Cătălin - USL (PC)  
Marcoci Vlad - USL (PSD)  
Stoica Mihaela - ARD (PDL)  
Harbuz Liviu - USL (PSD)  
Moisii Constantin - PPDD 
Udrea Elena-Gabriela - ARD (PDL)  
Munteanu Ioan - USL (PSD)  
Ursărescu Dorinel - USL (PNL)  
Arsene Ionel - USL (PSD)  
Enache Marian - USL (UNPR)

OLT
Moţ Constantin-Stelian-Emil - USL (PSD)  
Bărbulescu Daniel-Ionuţ - USL (PSD)  
Iordache Florin - USL (PSD)  
Delureanu Virgil - USL (PSD)  
Niculescu Dumitru (PPDD)  
Ciocan Dan - USL (PSD)  
Ştirbu Gigel-Sorinel - USL (PNL)  
Stănescu Alexandru - USL (PSD)  
Adam Luminiţa-Pachel (PPDD)

PRAHOVA
Roşca Mircea - USL (PNL) 
Guran Virgil - USL (PNL)  
Gavrilescu Graţiela-Leocadia - USL (PNL)  
Ghiţă Sebastian-Aurelian - USL (PSD)  
Teju Sorin - USL (PNL)  
Gunia Dragoş-Ionel - ARD (PDL)  
Tănase Răzvan-Ionuţ (PPDD) 
Nicolae Alexandri - USL (PNL)  
Cosma Vlad-Alexandru - USL (PSD)  
Ionescu George - ARD (PDL)  
Anghel Gabriela-Lola (PPDD)  
Eparu Ion - USL (PSD)  
Dumbravă Vanu Paul - USL (PNL)  
Anastase Roberta-Alma - ARD (PDL) 
Sava Andrei-Valentin - USL (PSD)

SATU MARE
Paul Maria-Andreea - ARD (PDL)  
Silaghi Ovidiu-Ioan - USL (PNL)  
Petric Octavian - USL (PSD)  
Erdei-Doloczki Istvan - UDMR  
Kereskényi Gabor - UDMR

SĂLAJ
Bode Lucian-Nicolae - ARD (PDL)  
Seres Denes (UDMR)  
Nosa Iuliu - USL (PSD)  
Taloş Gheorghe-Mirel - USL (PNL)

SIBIU
Tămâian Ioan - USL (PNL)  
Turcan Raluca - ARD (PDL)  
Roman Gheorghe - USL (PSD)  
Puşcaş Iacob (PPDD)  
Axente Ioan - USL (PSD)  
Frăticiu Gheorghe - USL (PSD) 
Cazan Mircea-Vasile - USL (PNL)

SUCEAVA
Băişanu Ştefan-Alexandru - USL (PNL)  
Ardeleanu Sanda-Maria - ARD (PDL)  
Bălan Ioan - ARD (PDL)  
Mîrza Gavril - USL (PSD)  
Uricec Eugen-Constantin - USL (PSD)  
Stan Ioan - USL (PSD)  
Galan Constantin - USL (PNL)  
Iane Ovidiu-Cristian - USL (PSD)  
Bejinariu Eugen - USL (PSD)  
Pardău Dumitru - USL (PNL)  
Cioată Cezar (PPDD)  
Surugiu Iulian-Radu - USL (PNL)

TELEORMAN
Ştefănescu Elena Cătălina - USL (PSD)  
Simionescu Adrian Constantin - USL (PSD)  
Dragnea Nicolae-Liviu - USL (PSD)  
Bucur Constantin-Alin (PPDD) 
Boboc Valentin Gabriel - USL (PSD)  
Militaru Lucian - ARD (PDL)  
Calotă Florică Ică - USL (PNL)  
Almăjanu Marin - USL (PNL)

TIMIŞ
Sămărtinean Cornel-Mircea - ARD (PDL)  
Cristian Horia - USL (PNL)  
Molnar Zsolt (UDMR) 
Grindeanu Sorin Mihai - USL (PSD)  
Grapini Maria - USL (PC)  
Răducanu Ion - USL (UNPR) 
Popoviciu Alin-Augustin-Florin - ARD (PDL) 
Tiuch Cătălin - USL (PSD)  
Stragea Sorin Constantin - USL (PSD)  
Diaconu Adrian-Nicolae (PPDD)  
Andea Petreu - USL (PSD)  
Covaci Dorel - USL (PSD)  
Ciobanu Gheorghe - USL (PSD)

TULCEA

Gudu Vasile - ARD (PDL)  
Zaharcu Neviser - USL (PSD)  
Avram Marian - USL (PSD)  
Codirlă Liviu (PPDD)  
Popa Octavian Marius - USL (PNL)  
Bălan Ion - USL (PSD)

VASLUI
Cristea Victor - USL (PSD)  
Bordeianu Dan - USL (PNL)  
Ciurariu Florin - USL (PNL)  
Solomon Adrian - USL (PSD)  
Ciuhodariu Tudor (PPDD)  
Birchall Ana - USL (PSD)  
Dima Toader - USL (PSD)  
Vizitiu Sergiu-Constantin - ARD (PDL)  
Stativă Irinel-Ioan - USL (PSD)

VÂLCEA
Dobrinescu Traian - USL (PNL)  
Rădulescu Romeo - ARD (PDL)  
Rădulescu Constantin - USL (PSD)  
Mazilu Constantin - USL (UNPR)  
Bleotu Vasile - USL (PSD)  
Marian Ion Cristinel (PPDD)  
Buican Cristian - USL (PNL)  
Vlădoiu Aurel - USL (PSD)

VRANCEA
Nica Nicolae-Ciprian - USL (PSD)  
Tîlvăr Angel - USL (PSD)  
Săpunaru Nini - USL (PNL)  
Mitrea Miron-Tudor - USL (PSD)  
Tigăeru Roşca Laurenţiu - USL (PNL)  
Murgu Neagu (PPDD)  
Secară Florin Mihail - ARD (PDL)  
Roman Victor - USL (PSD)

BUCUREŞTI
Nistor Gheorghe Vlad - USL (PNL)  
Tuşa Adriana Diana - USL (PNL)  
Ludovic Orban - USL (PNL)  
Canacheu Costică - ARD (PDL)  
Tudorache Daniel - USL (PSD)  
Popescu Dumitru Iulian - USL (UNPR)  
Nassar Rodica - USL (PSD) 
Mihăilă Ion - ARD (PNŢCD)  
Tudorie Violeta - USL (PSD)  
Bot Octavian - USL (PNL)  
Popescu Dan Cristian - ARD (FC)  
Budurescu Daniel Stamate - USL (PNL)  
Theodor Paleologu - ARD (PDL)  
Alexe Florin Alexandru - USL (PNL)  
Nicolăescu Gheorghe Eugen - USL (PNL)  
Ispir Raluca Cristina - USL (PNL)  
Vulpescu Ioan - USL (PSD)  
Podaşcă Gabriela Maria - USL (PSD)  
Petrache Adrian Alin - USL (PSD)  
Tănăsescu Claudiu Andrei - USL (PC)  
Diaconu Mihai Bogdan - USL (PSD)  
Bănicioiu Nicolae - USL (PSD)  
Giurescu Dinu - USL (PC)  
Chiriţă Dumitru - USL (PSD)  
Pop Georgian - USL (PSD)  
Gorghiu Alina Ştefania - USL (PNL)  
Niculescu Mizil Ştefănescu Tohme - USL (PSD)  
Geantă Florian Daniel - ARD (PDL)  
Sturzu Mihai Răzvan - USL (PSD)  
George Becali - USL (PNL)  
Udrişte Gheorghe - ARD (PDL)  
Mironescu Răzvan Horia - USL (PNL)  
Florea Damian - USL (PC)  
Mihăilescu Bogdan Ion - USL (PSD)

DIASPORA
Tomac Eugen - ARD (PDL) 
Lubanovici Mircea - ARD (PDL) 
Raeţchi Ovidiu Alexandru - USL (PC) 
Mihai Aurelian (PPDD)

Reprezentanţii Minorităţilor Naţionale
Ganţ Ovidiu Victor - Forumul Democrat al Germanilor din România 
Mircovici Niculae - Uniunea Bulgară din Banat 
Merka Adrian Miroslav - Uniunea Democratică a Slovacilor şi Cehilor  
Longher Ghervazen - Uniunea Polonezilor din România  
Ghera Giureci Slobodan - Uniunea Croaţilor 
Gvozdenovici Slavomir - Uniunea Sârbilor  
Ignat Miron - Comunitatea Ruşilor Lipoveni 
Amet Varol - Uniunea Democrată a Turco-Tătarilor 
Păun Nicolae - Asociaţia Partida Romilor "Pro-Europa" 
Marocico Ion - Uniunea Ucrainenilor  
Stancu Ionel - Asociaţia Macedonenilor  
Manolescu Oana - Asociaţia Liga Albanezilor  
Zisopol Dragoş Gabriel - Uniunea Elenă  
Ibram Iusein - Uniunea Democrată Turcă 
Firczak Gheorghe - Uniunea Culturală a Rutenilor




BEC
Parteneri
Parteneri
sati