Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Baschet CSM Târgovişte a câştigat Cupa României la baschet feminin

CSM Târgovişte a câştigat Cupa României la baschet feminin

de M.T.    |    09 Ian 2012   •   12:35

Echipa de baschet feminin CSM Târgovişte a câştigat, duminică, pe teren propriu, Cupa României, după ce a învins în finala competiţiei formaţia CSM Sportul Studenţesc Bucureşti, scor 72-39, informează Mediafax.

Cea mai bună marcatoare a învingătoarelor a fost Monique Coker, autoare a 28 de puncte, în timp ce de la bucureştence s-a remarcat Gaati Werema, cu 19 puncte.

În finala mică a Cupei României, ICIM Arad, actuala campioană şi câştigătoarea trofeului în 2011, a câştigat cu 61-42 în faţa baschetbalistelor de la Rapid Bucureşti.

După disputarea Turneului Final Four al Cupei României, la Târgovişte, baschetul feminin se pregăteşte pentru reluarea Diviziei A, care programează prima etapă a returului în 14 ianuarie.