Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Baschet Dinamo Bucureşti - CS Otopeni, scor 65-85, în etapa a VII-a a Diviziei A

Dinamo Bucureşti - CS Otopeni, scor 65-85, în etapa a VII-a a Diviziei A

15 Noi 2008   •   19:17

Echipa de baschet masculin CS Otopeni a învins în deplasare, formaţia Dinamo Bucureşti, cu scorul de 85-65 (41-37), într-un meci contând pentru etapa a VII-a a Diviziei A.
Echipa din Otopeni a condus încă din primul sfert, având ceva emoţii doar în debutul sfertului patru, când Dinamo a fost aproape de a răsturna situaţia de pe tabelă. Principalii marcatori ai meciului au fost Paul, cu 17 puncte, şi Pavlovski, cu 15, pentru Dinamo, respectiv Obradovici, cu 30 şi Popovici, cu 16.
Tot sâmbătă s-a mai disputat meciul Rapid Bucureşti-SCM U Craiova, scor 66-99, celelalte partide fiind programate astfel: Gaz Metan Mediaş-CSM Oradea, BC Târgovişte-CSU Braşov, BCA Piteşti-CSU Sibiu, Energia Rovinari-Elba Timişoara.
Derbiul etapei se va juca, duminică, de la ora 19.00, între finalistele sezonului trecut, U-Mobitelco Cluj şi CSU Ploieşti.