Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Baschet MCM Târgovişte a câştigat Cupa României la baschet feminin, după 103-56 cu CSM Satu Mare

27 Mar 2010   •   23:22

Municipal MCM Târgovişte a câştigat finala Cupei României la baschet feminin, după ce a învins CSM Satu Mare cu scorul de 103-56 (23-15, 24-11, 32-13, 24-17).

După ce a câştigat finala şi anul trecut, în faţa lui BC Teleorman, MCM Târgovişte şi-a trecut în palmares a şasea Cupă a României.

În finala mică, LMK BC Sepsi Sf. Gheorghe a învins Olimpia Bucureşti cu scorul de 95-51.

Au evoluat echipele:
Municipal MCM: Alexandra Uiuiu, Anemarie Pârâu 10 puncte, 7 recuperări, 7 pase decisive, Gabriela Toma 6 p, 8 rec, Monika Boriga 9 p, Shay Doron 17 p, 5 rec, 4 pd, Linda Frohlich 18 p, Elena Ogorodnikova 5 p, 4 rec, Chrissy Givens 15 p, Tina Thompson 23 p, 6 rec, Luminiţa Manta.

CSM Satu Mare: Claudia Pop 11 p, Laura Povilonyte 5 p, Elisabeth Pavel 2 p, Monica Ivan 16 p, 6 rec, Adina Pop, Cristina Ciocan 3 p, 4 rec, Allyson Hardy 11 p, 9 rec, Adriana Pricop 2 p, Salimatta Diatta 6 p, 5 rec.