Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Baschet Vince Carter şi Yi Jianlian au îngenuncheat "regii" din Sacramento (VIDEO)

Vince Carter şi Yi Jianlian au îngenuncheat "regii" din Sacramento (VIDEO)

06 Ian 2009   •   18:53

Superstarul Vince Carter a înscris 29 de puncte şi Yi Jianlian a adăugat alte 22 de puncte pentru New Jersey Nets, care a reuşit să câştige cu 98-90 meciul disputat cu Sacramento Kings, în NBA. Uriaşul chinez Yi a mai reuşit şi un record personal al sezonului de 13 recuperări pentru New Jersey, care a înscris majoritatea punctelor fără ajutorul conducătorului de joc Devin Harris. Acesta a părăsit terenul accidentat pe finalul sfertului doi, după o evoluţie ştearsă ce a făcut ca Nets să fie conduşi cu peste 10 puncte la pauză.
New Jersey a revenit însă în repriza a doua, când Yi a înscris 15 puncte, iar Carter a punctat decisiv pe final. Kevin Martin de la Sacramento a înscris 25 din cele 36 de puncte ale sale în prima repriză şi nu i-a mai ajutat pe "regi" în finalul partidei, aceştia pierzând pentru a noua oară în ultimele zece meciuri.