Antena 3 CNN Sport David Popovici a obținut două victorii la competiția din Nyon, în Elveția

David Popovici a obținut două victorii la competiția din Nyon, în Elveția

David Popovici a obținut două victorii la ”Memorialul Michel Bally", competiție desfășurată în Elveția.

Sursa foto: Profimedia Images
de Redacția Antena 3 CNN    |    07 Oct 2023   •   23:51

Sportivul român a câștigat, sâmbătă, două curse din două la ”Memorialul Michel Bally - ediţia 33”, competiţie desfășurată la Nyon, în bazin de 25 de metri.

Astfel, Popovici s-a impus la 400 de metri liber (3:48,25) şi 200 de metri liber (1:43,58).

Duminică, 8 octombrie, sportivul român va mai concura la 100 de metri liber şi la 50 de metri liber.

Competiția din Elveția îi pregătește pe sportivi pentru Campionatul European de Înot, care va fi găzduit de țara noastră, în decembrie, la Otopeni.