Antena 3 CNN Sport David Popovici a câștigat încă o medalie de aur pentru cel mai rapid înotător al lumii

David Popovici a câștigat, vineri, încă o medalie de aur pentru cel mai rapid înotător al lumii, la Campionatul Naţional în bazin scurt.

Sursa foto: Hepta
de Andreea Ştefan    |    11 Noi 2022   •   21:22

David Popovici este de neoprit. Tânărul sportiv a reușit să obțină încă o medalie de aur la Campionatul Naţional în bazin scurt, competiţie care se desfăşoară la Otopeni.

Acesta a reușit să se impună în proba de 200 m liber, cu un timp de 1:43.06.

David Popovici urmează să mai concureze, sâmbătă, la proba de 100 m mixt și, duminică, la proba de 400 m liber.

Joi, Popovici a câștigat finala C a probei de 100 de metri liber de la Campionatul Național de Înot în bazin scurt.

A scos un timp de 46.62 secunde, stabilind astfel un record național.