Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Andone a scos echipa de pe teren. Meciul U Cluj - CFR Cluj, întrerupt în minutul 32

Sursa foto: Foto: Mediafax
08 Mai 2012   •   22:27
UPDATE 22:50. Centralul Alexandru Tudor a decis ca meciul dintre Universitatea Cluj şi CFR Cluj să nu se mai reia, potrivit gsp.ro. Ambele echipe cred că vor câştiga la masa verde.

Meciul dintre Universitatea Cluj şi CFR Cluj a fost întrerupt în minutul 32, când antrenorul Ioan Andone a cerut jucătorilor săi să părăsească terenul, în urma unui conflict general, informează Mediafax.

În momentul întreruperii jocului, CFR Cluj conducea, scor 1-0, pe U Cluj, prin golul marcat din penalti de Ricardo Cadu. Imediat după marcarea golului, între portarul Mircea Bornescu şi Ricardo Cadu a avut un conflict, cei doi fiind cu greu stăpâniţi de ceilalţi coechipieri.

Arbitrul Alexandru Tudor a decis eliminarea lui Cadu şi Bornescu, însă conflictul a continuat în drumul spre vestiare. În cele din urmă, conform imaginilor televizate, Ioan Andone şi-a chemat jucătorii la vestiare, aceştia părăsind terenul.

La această oră, pe teren se află doar jucătorii formaţiei Universitatea Cluj.