Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Astra - FC Braşov 2-1. Liviu Ganea îi ridică pe ploieşteni în clasament (VIDEO)

Astra - FC Braşov 2-1. Liviu Ganea îi ridică pe ploieşteni în clasament (VIDEO)

28 Feb 2010   •   17:32

Astra Ploieşti a câştigat cu 2-1 meciul cu FC Braşov din etapa a 19-a a Ligii I, ambele goluri ale gazdelor fiind marcate de Liviu Ganea.

Fostul atacant dinamovist a deschis scorul după un sfert de oră de joc, după ce a reluat cu capul o centrare primită de la Mihalache, de pe partea dreaptă. Cu şapte minute înainte de finalul partidei, Liviu Ganea a făcut 2-0 pe contraatac, în timp ce scorul final a fost stabilit de Illyeş, în minutul 87, din penalty.

Au evoluat echipele:
Astra Ploieşti: 82. Miron - 4. Mihalache, 23. Mendez, 3. Oprsal, 6. Kruchowski - 18. Strătilă (17. Sandu '82), 8. Takayuki, 16. V. Gheorghe, 20. Stan (7. Paulinho '58) - 9. Diego Silva (11. Gussev '67), 19. L. Ganea. Antrenor: Nicolo Napoli.

FC Braşov: 32. Mincă - 20. Voicu, 23. N. Constantin, 55. Nuno Diogo, 3. Ezequias - 14. Roman (24. Landauri '64), 10. Ilyeş, 8. N. Grigore, 7. C. Munteanu (18. Cristescu '78) - 21. Sburlea (19. Savici '68), 11. Zaharia. Antrenor: Viorel Moldovan.