Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Astra Giurgiu a învins Gaz Metan Mediaş, scor 1-0, şi s-a calificat în sferturile Cupei României

de M.T.    |    29 Oct 2013   •   23:56

Astra Giurgiu este cea de-a treia echipă calificată în sferturile de finală ale Cupei României, după ce s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Gaz Metan Mediaş.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat cu patru minute înainte de final, de Junior Morais.

În momentul golului, gazdele evoluau în inferioritate numerică, Muth fiind eliminat în minutul 54, după ce a primit două cartonaşe galbene.

Tot marţi, Pandurii Tg. Jiu a învins cu 3-0 pe Ripensia Timişoara, iar FC Vaslui a câştigat derbyul moldav cu FC Botoşani, scor 4-1.

Miercuri sunt programate alte două partide din optimile de finală ale Cupei României, FC Braşov - Viitorul Constanţa şi Steaua - ACS Poli Timişoara.