Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Astra o îndepărtează pe CFR Cluj de titlu: scor 1-1

Astra o îndepărtează pe CFR Cluj de titlu: scor 1-1

14 Mar 2011   •   20:33

Astra a terminat la egalitate cu CFR Cluj după un meci pe care l-a condus aproape în totalitate. Ploieştenii au deschis scorul în minutul 7, prin Strătilă, care a reluat în poartă din 8-9 metri, cu capul, centrarea lui Budescu.

Nervii şi-au pus amprenta pe jocul oaspeţilor, care au văzut şapte cartonaşe galbene până la finalul partidei, însă şi egalarea a venit în minutul 87, înaintea ultimului avertisment, când centrarea de pe dreapta a lui Panin a fost reluată de Batin.

CFR-ul este în pericol să piardă şi Europa League în acest sezon. Fără victorie de la reluarea campionatului, elevii lui Minteauan au căzut pe locul 8, la cinci puncte de locul şase. De partea cealaltă, acest egal o duce pe Astra pe locul 9, cu 26 de puncte.