Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Astra Ploieşti trece fără probleme de ultima clasată: 2-0 cu Pandurii

Astra Ploieşti trece fără probleme de ultima clasată: 2-0 cu Pandurii

01 Oct 2010   •   18:37

Astra Ploieşti a învins în deschiderea etapei a zecea din Liga I formaţia Pandurii Târgu Jiu, lanterna roşie a campionatului, cu scorul de 2-0.

Ploieştenii au deschis scorul în minutul 7. Tudor a executat o lovitură liberă de pe partea dreaptă, iar Pătraşcu a înscris cu capul, din plonjon, de la şapte metri. Astra a înscris şi cel de al doilea gol prin Miranda, în minutul 11, dar reuşita argentinianului a fost anulată pe motiv de ofsaid.

O nouă controversă a avut loc în minutul 56, când jucătorii Astrei au cerut un penalty la o intervenţie cu mâna a lui Viera. Arbitrul a acordat în schimb corner, dar meciul avea să se încheie totuşi cu scorul de 2-0, după ce K. Fatai a punctat în minutul 75.